-El Greco zaprasza na Dni Siedlec-

Na zakończenie cyklu „El Greco zaprasza” w ramach Dni Siedlec odbył się wykład dr hab. Andrzeja BETLEJA z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „Laokoon El Greca”  oraz koncert „Pod słońcem południa”, w którym wystąpili:

Carmen AZÚAR – wokal, instrumenty i prowadzenie Tomasz KASZUBOWSKI – gitara, charango i aranżacje

Carmen Azúar – pochodzi z Alicante, ukończyła studia w Madrycie, pracowała jako aktorka w Teatrze Ateneo w Madrycie, występowała w Teatrze Majakowskiego w Moskwie oraz na festiwalu w Casablance, w Maroku.

Od lat 90-tych przebywa w Polsce. Pokochałą ten kraj, tu się osiedliła i założyła rodzinę. Obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim, pracuje tam jako wydładowca, uczy kultury i języka hiszpańskiego, gra, śpiewa, koncertuje, traktując muzykę jako pasję, jako cząstkę swojego życia.

Występuje wspólnie z Tomaszem Kaszubowskim – znakomitym muzykiem, absolwentem Warszawskiej Akademii Muzycznej, laureatem prestiżowych konkursów gitarowych, który ma w dorobku nagranie dwóch płyt. Jego wieloletnie zainteresowania muzyką latynoamerykańską, zaowocowały również napisaniem pracy na temat narodowych tańców argentyńskich.

W ich repertuarze znajdują się przede wszystkim piosenki z kręgu muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej m. in. bolero, walc peruwiański, zamba i tango argentyńskie.